piątek, 24 stycznia 2014

Tropy tygodnia #3

Maldoror na wystawie w BWA. Źródło: http://www.bwa.tarnow.pl/

  • Na początek absolutnie obowiązkowy tekst dla wszystkich, którzy interesują się naszą rodzimą modą. Felieton Hanny Gajos o mistrzach i autorytetach polskiej branży modowej oraz o tych, którzy do tego miana aspirują. Pani Hanna pisze o wspaniałych ludziach, często kompletnie nieznanych młodemu pokoleniu, absolutnych fachowcach i profesjonalistach w swojej dziedzinie, o których dziś niestety nawet Google często milczy. Mam nadzieję, że artykuł zainspiruje Was do dalszych poszukiwań i kilku wizyt w lokalnych bibliotekach. Ja już wiem czego będę uparcie szukała w nadchodzących tygodniach - tekstów Teresy Kuczyńskiej w Ty i ja. Polecam Wam również blog Hanny Gajos, na którym od nowego roku znów jest aktywna. Oby tak pozostało, bo dziś nikt już nie pisze tak jak ona – piękną polszczyzną, z klasą i dowcipem.


  • Błądzić jest rzeczą – nietypowa wystawa designu w tarnowskim BWA kończy się już za dwa dni, ale jeśli nie zdążycie jej zobaczyć, nic straconego – zwiedźcie ją online tutaj i przeczytajcie świetnie zredagowany katalog tu. Przekonajcie się jakie ciekawe i użyteczne obiekty mogą powstać dzięki błędom w procesie twórczym. Nie zabraknie akcentu modowego - na wystawie między innymi ubrania Maldorora.


  • Hamish Bowles uczy gwiazdę lutowego wydania Vogue’a – Lenę Dunham jak pozować. Kate, Naomi, Cindy, Twiggy.. – szaleństwo! Obejrzyjcie koniecznie tu.  


  • Link nadesłany przez czytelniczkę Gosię – wyjątkowa biżuteria Lauren Vanessy Tickle wykonana z… banknotów.


  • Znów biżuteria, tym razem w zasięgu ręki bądź kliknięcia myszki. Genialny poznański butik z biżuteria i dodatkami vintage – ICONIC już za chwilę otwiera sklep online. Razem z zegarem na stronie odliczam dni i godziny, a Wam serdecznie polecam.


  • Dla miłośników historii ubioru – katalog tkanin zabytkowych z motywem Drzewa Życia.

  • Androidy powstałe w XVIII wieku zapierają dech w piersiach – często nie zdajemy sobie sprawy, że już w tamtych czasach mogło powstać coś tak pięknego i jednocześnie zaawansowanego technicznie. Piszące, tańczące, grające lalki potrafią zrobić wrażenie! W tym krótkim filmie zobaczycie jeden z najciekawszych androidów – Marię Antoninę grającą na cymbałach.  • Lata 20, lata 30 i ich nieodparty urok… Na koniec strona dla miłośników stylu Międzywojnia, a na niej obszerne teksty Natalii Jaroszewskiej i Anny Sieradzkiej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz